×

test

ergergerg

Vilniaus televizijos bokstas_22_1 Vilniaus TV bokštas Kurkime įsimintinas istorijas kartu! PIRKTI BILIETUS KLAUSTI

Bilietų kasa

Pirm. – Sekm.
11:00 – 21:00

Uždara aikštelė

Pirm. – Sekm.
11:00 – 22:00

Kontaktai

Sausio 13-osios 10, Vilnius
+ 370 5 2525 333
[email protected]

Vilniaus TV bokštas yra išskirtinių įspūdžių ir brangių atsiminimų vieta, kurios istoriją kuria kiekvienas mūsų! Dangų remiantis statinys yra ne tik vienas žymiausių Lietuvos objektų, bet yra tapęs ir mūsų šalies kovotojų už laisvę simboliu. Būdamas vienas labiausiai išskirtinių šalies statinių, TV bokštas gali didžiuotis traukos centro statusu: lankytojai gali mėgautis stulbinančiais Vilniaus ir jo apylinkių vaizdais, atviroje aikštelėje patirti neriboto aukščio jausmą, gardžiai pasibūti restorane „Paukščių takas“, ekskursijoje po TV bokštą susipažinti su dar nematytomis bokšto erdvėmis iš vidaus ir išgirsti jo architektūrinę istoriją.

Trumpai apie Vilniaus TV bokštą:

-      Aukščiausias statinys Lietuvoje – 326,4 m;
-      Įtrauktas ir į aukščiausių pasaulio TV bokštų sąrašą:  8-as Europoje ir 26-as pasaulyje;
-      Jei lygintume su žymiausiais pasaulio aukštaūgiais, mūsų bokštas yra aukštesnis už prancūzų Eifelį (300 m);
-      Kasmet Vilniaus televizijos bokštą aplanko apie 130 tūkst. lankytojų. TV bokštas yra vienas populiariausių lankytinų objektų šalyje.
-      Aukščiausia atvira apžvalgos aikštelė Lietuvoje – 180 metrų aukštyje, kurioje galima ne tik patirti aukščio iššūkių, bet skaniai pavalgyti ar pasimėgauti gėrimais;
-      Vilniaus TV bokšto 19 aukšte, 165 m aukštyje (apie 55-tą daugiabučio aukštą), įrengta besisukanti apžvalgos aikštelė.
-      Žiedinės formos grindys per 55 minutes apsisuka 360 laipsnių;
-      Ant jų įsikūręs restoranas „Paukščių takas“, pro kurio langus atsiveria  išskirtinė Vilniaus panorama. Restoranas mielai priima tiek pavienius lankytojus, tiek turistų grupes. Čia vyrauja europietiškos virtuvės skoniai;
-      Esant giedram orui Vilniaus miestas ir jo apylinkės matomos net 50 km spinduliu;
-      Televizijos bokšto laiptinėje suskaičiuojama apie daugiau nei 900 pakopų. Lipant iš „Paukščių tako“ žemyn laiptais vidutiniškai užtrunkama apie 30 min. Liftu pakilti ir nusileisti užtrunka iki 45 sek.;
-      Visas TV bokštas kartu su pamatu sveria 25000 tonas.

Televizijos bokšto statyba užtruko 6 metus: 1974 balandžio 24 d. prasidėjo parengiamieji statybų darbai, statybos buvo baigtas 1980 m. gruodžio 30 d., o oficialiai veikti TV bokštas pradėjo 1981 metų sausio 31 d.


Televizijos bokšte yra įrengtas Kovos už laisvę muziejus, primenantis 1991 m. sausio 13 d. nakties įvykius, kai beginkliai lietuviai iškovojo nepriklausomybę. Trylikos Lietuvos gynėjų žūtys minimos mažais granito obeliskais prie TV bokšto.

Staliukų rezervacija restorane „Paukščių takas“

Loading...

Į VIRŠŲ